Chci vědět víc

Všichni jsme si zvykli na život v pohodlí. Díky horkým létům posledních let se tak stala klimatizace, dříve spíš znak luxusu, neodmyslitelnou součástí našich domovů a pracovišť. Oceňujeme komfort bez zbytečného pocení. Moderní klimatizace však nabízejí i další užitečné funkce, které navíc využijete 365 dní v roce.

7 důvodů pro klimatizaci

I v létě se vyspíte

Vyspali jste se někdy dobře v přehřáté místnosti letní noci? Lépe spíme v chladnějších podmínkách a tichá klimatizace ve vaší ložnici je perfektní odpovědí.

Snižuje riziko dehydratace a přehřátí organismu

Málokdy si uvědomujeme že zvýšené pocení může vést k dehydrataci. U dětí a seniorů je zvlášť důležité udržovat nižší teploty ve vaší domácnosti. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvádějí, že klimatizace je ochranným faktorem číslo jedna před nemocemi a smrtí spojenými s teplem.

Brání vstupu alergenů, bakterií a chřipkových virů

Díky speciálním filtrům klimatizace čistí vzduch od nečistot a alergenů Zbaví vás, vaše často nachlazené děti či astmatiky potíží. V novostavbách, nebo rekonstruovaných bytech udržuje optimální vlhkost vzduchu jako prevenci proti plísním ve zdech. V sérii TOP nabízíme modely, které zvládnou i čištění ovzduší ionizací.

Váš domov bude v bezpečí, bez hluku a prachu z ulice

Když klimatizujeme, necháváme okna rodinného domu zavřená. Do místnosti tak vstupuje méně hluku a prachu. A během horké letní noci zavřená okna nelákají zloděje.

Na home office zůstanete svěží a produktivní

Klimatizaci doma si nejen můžete před odchodem z práce přes chytrý telefon zapnout a nastavit její optimální teplotu, ale v době využívání práce z domu oceníte, že zvládáte pracovní úkoly s čistou hlavou, bez přehřátí a pocení v malé pracovně.

Zabrání přehřátí elektroniky

Když se přehříváme, umíme s tím bojovat, ale naše elektrospotřebiče nám to neřeknou. Teplo může způsobit vážné poškození elektroniky, a zkracuje její životnost. Ztrátu dat nechce riskovat nikdo z nás.

Můžete s ní i topit

Během jara a podzimu využijete klimatizaci na principu tepelného čerpadla i k přitápění. Při venkovních teplotách kolem 2 až 4 °C je to levnější a efektivnější, než elektrické přímotopy nebo zapínat tak brzo plynový kotel.